Časté dotazy

Jak Traumacel S Dry funguje? Co je jeho účinná složka?

Účinnou složkou Traumacelu s Dry je prášek hydrogenvápenaté soli oxidované celulózy. Ten se velmi rychle po aplikaci spojí s krví a nastartuje rychlou hemostázu a zahájí okamžité hojení rány. V ráně se následně vstřebá a není nutné jej z ošetřeného místa odstraňovat.

Na jaké zranění je možné Traumacel S Dry použít?

Traumacel S Dry je vhodné použít k zástavě krvácení a z drobných povrchových ran a zranění jako jsou odřeniny, řezné a tržné rány, jiná drobná traumata. Traumacel S Dry je rychlé a pohodlné řešení nejrůznějších poranění při sportu, domácích pracích nebo v zaměstnání.

Jaké množství mám na ránu nastříkat, aby přestala krvácet?

Vždy záleží na rozsahu poranění a na tom, kde na těle se rána nachází. Sprej je vhodné na ránu aplikovat po dobu 2-3 vteřin, než se na ní vytvoří tenká vrstva prášku, který krvácení zastaví. Při silnějším krvácení je možné použít Traumacel S Dry opakovaně, případně je možné po aplikaci ránu přelepit nebo převázat.

Musí se rána před použitím Traumacelu S Dry vyčistit?

Pokud se v ráně nachází nečistoty, je lepší ji vyčistit. Traumacel S Dry ale může být použit i jako první pomoc v terénu, kde nemáte možnost ránu vymýt nebo použít dezinfekci. Antiseptické účinky Traumacel S Dry prokázala klinická studie.

Pálí Traumacel S Dry v ráně?

Nepálí, neštípe. Aplikace působí chladivě a samotný prášek v ráně nevyvolává žádné nepříjemné pocity. Navíc se ionty vápníku z hydrogenvápenaté soli váží na receptory bolesti a tím bolest v ráně snižují.

Musím později Traumacel S Dry z rány odstranit?

Ne. Traumacel S Dry se z rány neodstraňuje. Prášek se v ráně vstřebá a do rány se již nemusí vůbec zasahovat.

Jak Traumacel S Dry podpoří zhojení rány?

Oxidovaná celulóza má pozitivní vliv na proteinázy a růstové faktory v ráně a tím účinně nastartuje a urychlí celkový proces hojení rány.

Od kolika let může být používán?

Žádné věkové omezení není. Traumacel S Dry je čistě přírodního původu, nevyvolává žádné nežádoucí reakce a jeho použití je bezbolestné a šetrné a proto může být použit i k ošetření malých dětí.

Co když omylem nastříkám Traumacel S Dry jinam než na ránu?

Pokud Traumacel S Dry omylem nastříkáte jinam, než na ránu, nemusíte se ničeho obávat. Sprej je čistě přírodního složení, vyrábí se z bavlny (oxidované celulózy) a je organismem dokonale snášen. Nevyvolává nežádoucí imunitní reakce či senzibilitu. Místo, kam jste sprej nanesli, stačí např. opláchnout vodou.

Jsou známé vedlejší účinky nebo alergické reakce?

Vedlejší účinky ani alergické reakce nejsou známy. Traumacel S Dry je organismem je dokonale snášen a nejsou známy žádné komplikace, spojené s jeho užíváním.

Rychlejší
než náplast!